Skaza białkowa

nabiał

Skaza białkowa jest alergią na różnego rodzaju produkty białkowe, w tym przypadku nie mówimy jedynie o mleko ale również o jajkach, orzechach, rybach, wołowinie, czekoladzie, pistacjach i wielu innych produktach.
Tak naprawdę pierwsze objawy alergii mogą pojawić się już u niemowląt, dlatego bardzo ważna jest obserwacja dziecka, czasami zaczerwienione policzki nie są jedynie rumieńcami. Bardzo często sama alergia doprowadza do atopowego zapalenia skóry.

Bardzo często na skazę białkową wskazują także bóle brzucha, mdłości, czy też zaparcia, a czasami wiąże się to również z biegunką i niedoborem masy ciała.
Jak leczyć skazę białkową?
Tak jak w przypadku większości alergii musimy do minimum ograniczyć produkty, których nie tolerujemy. W tym przypadku sama terapia opiera się właśnie na odpowiedniej diecie, odpowiednie i zbilansowane posiłki ułożone przez specjalistę będą tutaj jak najbardziej wskazane.

Każda osoba chorująca na skazę białkową powinna szczególnie zwracać uwagę i czytać etykietę produktów, które kupuje. Bardzo często skaza białkowa ustępuje miedzy 2-3 rokiem życia, zdarze się jednak, że nie mija, a w późniejszym etapie pojawiają się również alergie na inne produkty. Przestrzeganie odpowiedniej diety i zwracanie uwagi na pielęgnacje skóry atopowej, czyli stosowania preparatów dobrze natłuszczających, które pomogą utrzymać barierę naszej skóry na odpowiednim poziomie.
Wszelkie zmiany i stosowanie leków, powinien przepisać lekarz specjalista, o czym nie powinniśmy zapominać.

Tagged alergia, skaza białkowa, zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *