Jak dbać o naszą skórę zimą?

skóra dłoni

Kiedy na dworze robi się zimno, nasza skóra jest dużo bardziej podatna na bodźce zewnętrzne. Potrzebujemy w tym czasie silnego odżywiania i uzupełnienia niedoborów witamin. Szczególnie skóra sucha, wrażliwa i naczynkowa wymaga w tym czasie największej ilości uwagi.
Niezależnie od typu skóry, należy w tym okresie zwrócić uwagę na pielęgnację naszej skóry i odrobinę ją zmienić.

Zimą nasza skóra potrzebuje przede wszystkim uzupełnienia niedoborów składników ochronnej warstwy lipidowej i silnego odżywienia.
Powinniśmy stosować preparatów, które stworzą na naszej skórze ochronną otoczkę, zapobiegną nadmiernej utracie wody i utrzymają jej właściwe nawilżenie, zapobiegając tym samym nadmiernemu wysuszaniu się.
Wybierając produkty powinniśmy zwrócić uwagę  jakim składem się charakteryzują, a z tych w z alkoholem zdecydowanie powinniśmy zrezygnować.
Dodatkowo powinniśmy także pamiętać, że nasza skóra jest równie ważna zarówno na twarzy, jak i całym ciele. Warto złuszczać skórę peelingiem, czy też wymienić dotychczasowy balsam na bardziej odżywczy w składzie z olejkami, czy masłem.

Bardzo ważne jest również odżywanie naszej skóry od środka, zdecydowanie w tym okresie warto jest wzbogacić swoją dietę o witaminy A,E i C, które dodatkowo wspomogą pielęgnacje naszej skóry. Dieta powinna być wzbogacona o ryby, owoce, orzechy, jak również dużą ilość płynów.

Nasza skóra na pewno odpłaci nam się za kilka lat tym, że teraz o nią zadbaliśmy.
Dodatkowo nie powinniśmy zapominać o zakładaniu rękawiczek, w mroźne dni mogą nas uchronić od niepotrzebnego zaczerwienienia i dodatkowego wysuszenia dłoni.

Tagged pielęgnacja, skóra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *