Bolesność w pracy

Warunki pracy dzisiaj bywają różne i oczywiście przede wszystkim zależą od samego rodzaju wykonywanej pracy, a także od warunków, w jakich ona przebiega. Poza znaną wszystkim doskonale pracą biurową, wiele prac wykonywanych jest przez pracowników fizycznych, którzy pracują w ciężkich warunkach oraz często narażają swoje zdrowie dla dobra pracy.

Co może komu grozić?

Przepuklina jest bardzo bolesna dolegliwością, powstają wskutek przepracowania, przemęczenia się oraz nadszarpnięcia czy zbytniego sforsowania swojego ciała. Cierpią na nią przede wszyscy pracownicy fizyczni, którzy każdego dnia zmuszeni są przenosić własnymi rękoma spore ciężary. Także kierowcy TIR-ów narażeni są na jej skutki, gdyż zabezpieczanie ładunku do transportu, a więc samo napinanie pasów zabezpieczających wymaga ogromnych pokładów siły. O kręgosłup jednak trzeba dbać.

Jak się ratować?

Przepuklina jest bardzo bolesną dolegliwością, w skrajnych przypadkach uniemożliwia stale poruszanie się ze względu na osiągany pułap bólu. W takich wypadkach stosowane są operacje na przepukliny, które jednak nie zawsze gwarantują pełny i natychmiastowy powrót do zdrowia. Pacjent w wielu przypadkach musi jeszcze sporo czasu po niej odpoczywać, aby wszystkie elementy ponownie zaczęły wspólnie sprawnie funkcjonować. Co najważniejsze, zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego należy starać się w jakiś sposób niwelować ciężary podnoszone podczas pracy. Może to pomóc dłużej zachować zdrowie, a nawet życie.

Tagged przepuklina, warunki pracy

2 thoughts on “Bolesność w pracy

  1. Mój mąż tak się właśnie załatwił w pracy, od naciągania pasów na załadunku. Do teraz nie jest z nim wszystko w porządku.

    Odpowiedz
  2. Jakoś trudno mi jest sobie wyobrazić takie dolegliwości. Ale po opisie wynika, że to raczej nic przyjemnego.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *