Czego do szczęścia potrzebuje pies

Wielu z nas uwielbia czworonogi, chociaż niektórzy dzielą się na zwolenników psów i zwolenników kotów. Utarło się jednak przekonanie, że to pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i że to on najwierniej towarzyszy swojemu właścicielowi każdego dnia, kochając go bez ograniczeń oraz bezwarunkowo. Posiadając psa, zwłaszcza w mieście, musimy zapewnić mu odpowiednie warunki do życia i mieszkania; trzeba też pamiętać, że konieczne będą niektóre akcesoria dla psów, bez których nasz pupil się nie obędzie.

Pies w domu

Wielu ludzi w miastach próbuje połączyć swoją miłość do psów z miłością do życia w mieście. Wielu z nich udaje się to z powodzeniem osiągnąć nawet mieszkając w niewielkich mieszkaniach w bloku. Aby jednak pies był szczęśliwy w takich warunkach mieszkaniowych, trzeba mu zapewnić posłanie albo legowisko, które będzie miejscem przeznaczonym jedynie dla niego, w którym będzie czuł się w pełni bezpiecznie. Musi to być miejsce nietykalne, w którym jeśli przebywa nasz pies, nie możemy go nawet skarcić za rzecz, którą spsocił.

Psie rarytasy

Największym rarytasem dla psa jest wzięcie go na spacer. Szczególnie, jeśli jest to pies mieszkający w bloku, każdy spacer jest dla niego wielką przygodą i największą możliwą przyjemnością. Wyprowadzając psy na spacer w mieście musimy pamięć, że psy powinny mieć kagańce oraz smycze. Dobrym pomysłem są również obroże nawet, jeśli pies nie jest spuszczany ze smyczy. W nagłych przypadkach jesteśmy wtedy w stanie takiego psa zdyscyplinować czy przytrzymać, jeśli podbiegnie do niego inny pies lub będzie mu zagrażało jakiekolwiek inne niebezpieczeństwo.

Tagged pies, psie rarytasy, smycz

2 thoughts on “Czego do szczęścia potrzebuje pies

  1. W sumie pies to chyba do szczęścia najbardziej potrzebuje kochającego właściciela…

    Odpowiedz
  2. I najlepiej jest brać takie psy z bidula! Są najlepsze!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *