Kuchnia – serce domu

Z dziecinnych czasów najczęściej pamiętamy to, że wszyscy domownicy zbierali się zawsze w kuchni – nieważne, ile w mieszkaniu czy domu było pokoi, wszyscy jak magnes ciągnęli do kuchni. To ona kojarzy się z domowym ogniskiem, to stamtąd najczęściej unoszą się smakowite zapachy obiadu czy domowego ciasta. Kuchnie nadal pozostają miejscem, w którym spędza się najwięcej czasu w ciągu całego dnia.

Jak wyglądają dzisiejsze kuchnie?

Nowoczesna aranżacja wnętrz zakłada nieraz bardzo modernistyczne czy nawet awangardowe założenia, o których jeszcze kilkanaście lat temu nawet byśmy nie pomyśleli. Niektóre elementy w ogóle nie przypominają dawnych, tradycyjnych stołów czy ław; dzisiejsze meble kuchenne mają być przede wszystkim funkcjonalne; często są więc rozwiązaniami pełniącymi więcej ról niż te podstawowe, które znamy.

Jak zagospodarować przestrzeń?

Różne bywają metraże dzisiejszych kuchni; w dużych miastach są one zwykle zmniejszane, aby nieco przestrzeni zyskały przylegające do niej pokoje. Jeśli nasza kuchnia ma niestandardowe wymiary, najlepiej jest zamówić meble na wymiar. Mamy wtedy pewność, że będziemy mieć wnętrze, o jakim marzyliśmy i które będzie idealnie wkomponowane w przestrzeń, którą dysponujemy. Dzisiejsi producenci mebli są w stanie przygotować w zasadzie wszystko, w dowolnym kolorze oraz o dowolnej fakturze. Dzisiaj liczy się również przede wszystkim oryginalność, im ciekawszy pomysł, tym większą ilość zwolenników znajduje.

Tagged aranżacja wnętrz, kuchnia, meble na wymiar

2 thoughts on “Kuchnia – serce domu

  1. Oczopląsu można dostać od tego co dzisiaj proponują do wyposażenia kuchni…

    Odpowiedz
  2. W zasadzie twoja kuchnia może dzisiaj wyglądać nawet jak statek kosmiczny i nic nikomu do tego.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *