Wyjątkowy dom

Dom to miejsce, do którego uwielbiamy wracać każdego dnia po skończonej pracy. To też miejsce, które chcemy, żeby było najpiękniejszym na ziemi. Dla wielu ludzi największym rarytasem wolnostojącego domu jest kawałek wolnej przestrzeni, którą można zaaranżować na ciekawy ogród, w którym odpoczynek będzie jeszcze milszy. Projektowanie ogrodów jest obecnie jednym z popularniejszych zawodów, a zatrudniani projektanci mają niemało pracy, zainteresowanie ich usługami jest bowiem z roku na rok coraz większe. Niektóre ogrody posiadają specjalne systemy nawadniania, aby zasadzone w ogrodzie rośliny miały odpowiednie warunki do wzrostu; nawadnianie ogrodów to również niezbyt proste zadanie, ponieważ wymaga przemyślanych decyzji.

Miniaturowy raj

Nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie wolnostojącego domu; dla takich ludzi każdy skrawek wolnej przestrzeni jest dla nich niebiańskim ogrodem. Jeśli posiadamy duże, nowoczesne mieszkanie, to najczęściej jesteśmy również posiadaczami tarasów. Projektowanie tarasów to również niesłychanie ciekawa sprawa, ponieważ dzięki różnego rodzaju składnikom możemy osiągnąć w zasadzie dowolny efekt. Dla tych, którzy jednak posiadają znacznie mniej, to znaczy sam balkon, również nie wszystko stracone. Aranżacje balkonów, jakie są oferowane przez zawodowych projektantów, potrafią zapierać dech w piersiach. Nie ważna jest przestrzeń, ważny jest sposób jej zagospodarowania; nawet niewielki skrawek zieleni może okazać się najlepszą na świecie oazą w betonowej dżungli miasta.

2 thoughts on “Wyjątkowy dom

  1. Nie widzę sensu w hodowaniu ogródka na balkonie – to i tak nie ma racji bytu, a człowiek się narobi przy tym i tyle.

  2. Nie mogę się godzić. Zupełnie inaczej wychodzi się na balkon z kawą rano, kiedy masz na tym balkonie jakieś żywe rośliny, a zupełnie inaczej niż kiedy masz same płytki albo jeszcze gorzej – samą betonową wylewkę. Przecież to nie ma żadnej estetyki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *