Wakacje życia

Któż z nas nie czeka na dwa tygodnie urlopu w lecie jak na zbawienie i nie ma marzy o położeniu się na ciepłym piasku w pełnym słońcu? Łapanie opalenizny oraz pływanie w błękitnym morzu to jedno z najprzyjemniejszych wakacyjnych zajęć. Do tego degustowanie lokalnych smakołyków, jeśli jest to zagraniczny kurort, oraz zwiedzanie miejsc zupełnie nam nieznanych i egzotycznych dla nas.

Najczęściej wybierane przez Polaków kierunki

Najpopularniejszym miejscem, wręcz uwielbianym przez Polaków, jest przede wszystkim Chorwacja ze względu nie tylko na ceny, ale przede wszystkim, na niesamowite widoki, sporo miejsc do eksploracji, a także niezapomniane wrażenia. Jest to też miejsce, do którego bez problemu można dojechać własnym transportem, we własnym tempie, zabierając ze sobą wszystkie potrzebne podczas podróży i pobytu przedmioty. Równie popularnymi kierunkami jest jeszcze sporo droższa Grecja czy Hiszpania.

Chorwackie atrakcje

Ci, którzy jeżdżą do Chorwacji już od kilku lat wiedzą doskonale, że ten kraj to nie tylko doskonała pogoda przez cały czas pobytu. To także nie tylko specyficzne, w większości kamieniste i żwirowe plaże oraz ciepłe morze o pięknym, intensywnie niebieskim odcieniu. Część wczasowiczów zna miejsca, w których możliwy jest wynajem jachtów w Chorwacji, dzięki którym przygoda w tym kraju dopiero się zaczyna. Zwiedzanie skalistych wybrzeży oraz błękitnych lagun jest z pewnością jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem nie tylko dla tych, którzy są tam po raz pierwszy, ale również dla tych, którzy sądzą, że wiedzą o tym miejscu wszystko.

2 thoughts on “Wakacje życia

  1. Nie wiedziałam, że można sobie ot tak wypożyczyć jacht… To musi być niesamowite. Tylko chyba trzeba mieć jakieś uprawnienia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *