Transport rządzi światem

Badania pokazują, że najlepiej rozwijającym się dzisiaj przemysłem jest gałąź transportu krajowego oraz międzynarodowego. Coraz liczniej powstające sklepy muszą bazować na łańcuchu dostaw, dzięki którym mogą być oferowane każdego dnia świeże produkty. To z kolei konieczne jest do utrzymania stałych klientów. Transport to jednak nie tylko świeże produkty w sklepach. Dzisiaj przewożone jest niemal wszystko, począwszy od żywności, skończywszy na stali czy elementach konstrukcyjnych mostów.

Jak radzą sobie przedsiębiorcy?

W świecie transportu są jedynie dwie możliwości: albo kupujesz własne auto i zatrudniasz kierowcę, albo sam jesteś kierowcą, dopóki nie będzie cię stać na zakup własnego auta. Auta dostawcze czy TIR-y wiążą się ze znacznymi kosztami eksploatacyjnymi, ponieważ zakup nowego samochodu pociąga za sobą najczęściej konieczność wzięcia leasingu na samochód, serwisowania w autoryzowanych serwisach oraz ponoszenie sporych kosztów ubezpieczenia komunikacyjnego. Współcześnie jednak istnieją inne rozwiązania.

Zapasowe rozwiązanie

Rozwiązanie, które pojawiło się stosunkowo niedawno i które jest coraz popularniejsze w gronie przedsiębiorców zajmujących się transportem jest wynajem aut dostawczych, który jest czasem mniejszy niż koszt raty leasingowej. Taki wynajem nie pociąga też konieczności przywiązywania się zbytniego do aut, które zwykle ciężko pracują i zwyczajnie mocno się zużywają. Po skończeniu okresu wynajmu taki samochód zwyczajnie jest zwracany, a właściciel nie ma problemu z jego sprzedażą.

2 thoughts on “Transport rządzi światem

  1. W sumie to chyba faktycznie bardziej się dzisiaj kalkuluje wypożyczanie samochodów niż ich kupowanie, trwałość już nie ta sama…

  2. Od paru lat tylko wypożyczam samochody, nigdy nie kupuję na własność, w ogóle się to dzisiaj nie opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *