Zmiany w żywieniu Polaków

Najpopularniejszym systemem posiłków w Polsce, który funkcjonował ściśle jeszcze do okresu kilka lat wstecz, były: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja. Czasy jednak dynamicznie się zmieniają, zmienia się także tryb oraz styl życia, przejmujemy coraz częściej zwyczaje różnego rodzaju, również żywieniowe, od naszych zachodnich sąsiadów. Jest to spowodowane również zmianą przebiegu dnia i naszych obowiązków, które mamy do wypełnienia. Coraz więcej ludzi pracuje dzisiaj w korporacjach, gdzie obowiązują zupełnie inne zasady. Idąc tym tropem, Polacy również zmieniają swoje przyzwyczajenia oraz redukują liczbę posiłków.

Co jemy dzisiaj?

Nasze posiłki zmieniają się tak samo jak pory dnia, kiedy je spożywamy. Coraz częściej naszym pierwszym posiłkiem w ciągu dnia jest poranna kawa, po której szybko biegniemy do pracy. Z punktu widzenia zdrowia takie rozwiązanie nie jest dla nas najlepsze, ponieważ kawa zawiera środki drażniące dla naszego żołądka. Zwykle naszym pierwszym normalnym posiłkiem, który spożywamy w pracy, jest brunch, czyli połączenie tradycyjnego śniadania oraz lunchu, czyli ciepłych posiłków, zbliżonych do naszego obiadu.

Z czego składają się nasze posiłki?

Jakość pożywienia, który spożywamy, pozostawia dzisiaj wiele do życzenia. Sklepowe półki pękają dzisiaj w szwach od gotowych produktów, przeznaczonych jedynie do odgrzania w kilka minut w mikrofalówce. Nie trzeba chyba wspominać, że tego rodzaju pożywienie nie jest najlepszym wyjściem dla naszego organizmu.

https://www.gymmaniak.pl/

2 thoughts on “Zmiany w żywieniu Polaków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *