Najpopularniejsza wyspa Europy

Od wielu już lat Anglia jest najpopularniejszą wyspą w Europie, którą Polacy znają szczególnie dobrze ze względu na wyjazdy zarobkowe. W czasach, kiedy Polska nie stała najlepiej pod względem ekonomicznym, wielu nie tylko młodych ludzi decydowało się na emigrowanie. Podróż tam kosztowała wtedy majątek, ale ludzie byli w stanie zarobić znacznie więcej, niż w kraju. Po kilku latach wracano i zakładano własne działalności lub ściągano na wyspę resztę swojej rodziny. Dzisiaj emigrantów zarobkowych jest nieco mniej, jednak wyspa staje się popularna również ze względu na inne aspekty.

Magiczna kraina

Dzisiaj w Anglii coraz więcej jest osób, które przyjeżdżają tam ze względu na chęć poszerzenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz ze względu na wspaniałe atrakcje i zabytki, jakie znajdują się w wielu angielskich miastach. Nie każdy nawet zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele ciekawych zabytków architektury można znaleźć w samym tylko Londynie czy innych ościennych miastach. Do tego nadmorskie krajobrazy, klify, interesujące plaże, muzea, a miejscami owiane tajemnicą dziejów zapomniane zakątki…

Jak się tam dostać?

Nawet w tej kwestii istnieje kilka wyjść. Najpopularniejsze to oczywiście podróżowanie samolotem, jednak nie zawsze można upolować atrakcyjnie cenowo bilety. Można skorzystać również z połączeń kolejowych oraz promu, a jeśli ktoś woli inne sposoby, zawsze można znaleźć busy do Anglii, które zabiorą nas bezpośrednio do miejsca naszego przeznaczenia.

2 thoughts on “Najpopularniejsza wyspa Europy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *